Jesteś silną kobietą czy siłaczką? - ExcellenceVale by Anna Ewa Suska

Jesteś silną kobietą czy siłaczką?

Przyzwyczaiłyśmy się, że o wiele rzeczy musimy walczyć. Patriarchalny porządek panował przez wieki. Tak naprawdę dopiero ostatnie stulecie przyniosło nam, kobietom, równouprawienie.

Właśnie z tego powodu nauczyłyśmy się, że o wszystko musimy walczyć, że bycie silną kobietą oznacza bycie niewzruszoną, dającą sobie radę ze wszystkim. Uwierzyłyśmy, że bycie silną kobietą to zakładanie zbroi, w wiecznej walce, w starciu, w opresji ratowanie całego świata. Zakładamy te zbroje, nie bacząc na to, że ona czasem ociera nam ciało i kości.

A potem udajemy, nawet przed sobą, że jesteśmy nie do zdarcia, że nie mamy innego wyjścia musimy to wytrzymać, ale głęboko, w środku, każdą z nas wie, że nie jest tytanką, która wiecznie może nieść na barkach ten ogromny ciężar.

I w taki oto sposób, zamiast silnymi kobietami, stajemy się siłaczkami.  Uczy się nas, że siła jest wartością najwyższą a bycie taką, która wiele wytrzymuje to wielka zaleta. To nie jest prawda. Presja potrafi złamać każdego. Siła nie jest za darmo. Nikt nie ma jej nieskończenie dużo. Za bycie siłaczką życie wystawi nam rachunek. Warto przyjrzeć się kosztom i czasem powiedzieć “STOP”.

Kim jest silna kobieta?

  1. Silna kobieta wie, że może okazać słabość. Nie wstydzi się przyznać, że już nie ma siły i poprosić o wsparcie.
  2. Silna kobieta traktuje siebie z szacunkiem. Ma świadomość swoich własnych potrzeb i potrafi zatroszczyć się o ich zaspokajanie. Dba o siebie, bo jest dla siebie ważna, tak samo ważna jak inni.
  3. Silna kobieta zna swoją wartość i akceptuje siebie, taką, jaka jest. Zna swoje mocne oraz słabe strony. Kiedy coś przekracza jej możliwości, potrafi poprosić o pomoc i z wdzięcznością przyjmuje wsparcie, które ktoś jej oferuje.
  4. Silna kobieta jest asertywna, jasno komunikuje swoje granice i potrzeby.
  5. Silna kobieta potrafi korzystać z zasobów, które ma ( wiedza, umiejętności, pieniądze, wsparcie bliskich i znajomych) i budować te, których jej jeszcze brakuje.

Kiedy z silnej kobiety stajesz się siłaczką?

Siłaczki to często bardzo silne kobiety, ale ta siła często obraca się przeciwko nim. Działają ponad swoje siły, systematycznie zaniedbują swoje potrzeby. Nie potrafią prosić o pomoc, ponieważ to jednoznacznie kojarzy im się z okazaniem słabości, na co nie mogą same sobie pozwolić. Zawsze dbają o innych bardziej niż o siebie. Są lubiane, podziwiane i często WYKORZYSTYWANE bo nie potrafią odmówić innym.

Ich samodzielność nierozerwalnie wiążę się z samotnością. Nie wiedzą, jak to jest zadbać o siebie, być dla siebie czułą, wyrozumiałą i łagodną przyjaciółką. Są niewolniczkami przekonania, że muszą wszystkiemu podołać, o każdego zadbać i nigdy nie zawodzić.

Bycie silną to nie jest bycie niezniszczalną. Ogromna siła tkwi w naszej wrażliwości, umiejętności odpuszczenia oraz realnej ocenie naszych możliwości i ograniczeń.

W swojej sile trzeba szukać równowagi. Nie można czerpać z niej bez ustanku.

Jak możesz pomóc sobie, kiedy zorientujesz się, że jesteś siłaczką?

Pozwalaj sobie na łagodność wobec siebie. Daj się czasem wyręczyć oraz przede wszystkim naucz się czasem mówić “ NIE”.

To nie wstyd, czasami nie móc, nie potrafić, nie mieć siły. To nie wstyd odmawiać, kiedy świat próbuje brać od nas za dużo.

Dziś chciałabym, namówić Cię do sprawienia sobie prezentu i spędzenia naszego cudownego święta w gronie innych inspirujących kobiet!

“Silna Kobieta to Ty i ja” to wyjątkowa konferencja w formie wykładu i ćwiczeń prowadzonych przeze mnie. Od 20 lat pomagam kobietom odnaleźć prawdziwe szczęście oraz osiągnąć sukces.

Tematy, które będziemy poruszać na konferencji:

  • Kobieca siła – dowiesz się więcej o współczesnej kobiecości, jak ją w sobie pielęgnować oraz jak z kobiecej siły uczynić swój atut, by już nigdy nie musieć rywalizować z mężczyznami.
  • Finanse i biznes – nauczysz się lepiej planować budżet ( domowy i firmowy), zarządzać swoim czasem, budować markę osobistą oraz zainspirujesz się biznesami innych kobiet.
  • Relacje z ludźmi – zastanowisz się nad swoimi relacjami z rodziną, znajomymi w pracy i biznesie, a także odpowiesz sobie na pytanie, czy jesteś asertywna.
  • Wiara w siebie – zajrzysz w głąb siebie, zrozumiesz co blokuje Cię przed działaniem , czego tak naprawdę pragniesz i jakie masz nawyki oraz przekonania.
  • Twój rozwój – będziesz wiedziała, w którą stronę powinnaś pójść, jak się rozwijać i gdzie szukać wiedzy oraz inspiracji do kolejnych zmian.

Spotkanie odbędzie się 19 marca w Londynie. Szczegóły wydarzenia znajdziesz w linku poniżej:

Siła jest kobietą – czas zacząć z tego korzystać! <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact us

Fill in the form below or give us a call and we'll contact you. We endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.