Jak w ciągu roku rozkręcić biznes, który przynosi duże zarobki - ExcellenceVale by Anna Ewa Suska

Jak w ciągu roku rozkręcić biznes, który przynosi duże zarobki

Pewnie zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe?

W 2001 roku kiedy przyjechałam do Wielkiej Brytanii, Polska nie była jeszcze w Unii Europejskiej. Nie można było tak sobie wjeżdżać i wyjeżdżać. Większość osób, które w tamtym czasie wybierały się do UK miały dwie opcje, aby móc zostać na stałe w tym kraju. Należało wykupić kurs językowy i postarać się o wizę studencką lub otworzyć działalność i złożyć wniosek do Home Office o wizę biznesową.

Zgadnijcie co zrobiłam? 🙂  Skorzystałam z tej drugiej opcji. Studentka z 200 funtami w kieszeni, z pożyczoną walizką i aparatem otwiera FIRMĘ! Śmiałam się i płakałam na zmianę, zastanawiając się, w co ja się wpakowałam.

Po latach wiem, że to była jedna z lepszych decyzji, jaką podjęłam w moim życiu.

Dzisiaj, niezmiennie od kilku lat edukuję przedsiębiorców, organizuję wiele szkoleń stacjonarnych a także online. Dostarczam narzędzi do budowy marki osobistej i własnego biznesu, Patrząc na rynek w UK, mała grupa właścicieli biznesów robi to dobrze. Mało kto, tak naprawdę rozumie, jak ważne jest budowanie marki w obecnych czasach.

Większość firm w Europie, a nawet na całym świecie popełnia błędy, przez które ich biznesy nie generują oczekiwanych zysków.

Te błędy to:

 • brak budowy marki osobistej lub biznesowej,
 • niewłaściwie komunikowane oferty,
 • beztroskie zachowanie pracowników,
 • złe ceny,
 • kiepska grupa docelowa,
 • nieobecność w sieci i brak strategii sprzedaży oraz polityki cenowej,
 • kopiowanie innych biznesów,
 • brak lejka sprzedaży czy profesjonalnych materiałów brandowych,
 • brak planu rozwoju,
 • brak inwestycji w budowę marki, PR i marketing.

Jeżeli Twój biznes nie generuje oczekiwanych zysków, to prawdopodobnie popełniasz któryś z wymienionych błędów.

Budowanie świadomości marki polega na kreowaniu i utrwalaniu w umysłach konsumentów faktu istnienia oraz pozytywnego wizerunku marki. Działania podejmowane w ramach brandingu polegają, więc na wytworzeniu skojarzeń związanych z daną marką. Kreowanie świadomości marki po prostu się opłaca i prowadzi do zwiększenia zysków. Przed rozpoczęciem działań brandingowych musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie- czy budujesz markę dla firmy, dla produktu czy swoją osobistą.

Jest to długotrwały, ciągły proces komunikowania potencjalnym odbiorcom wartości oraz unikatowej propozycji sprzedaży marki. Trzeba to robić skutecznie, klarownie i zgodnie ze strategią komunikacji.

To, co ja osiągnęłam z właścicielami różnych biznesów, przeszło moje oczekiwania. Siła brandingu podniosła ich obroty kilkakrotnie.

Słowo “strategia” wywodzi się od greckiego słowa “strategos”, co w starożytności oznaczało dowódcę armii lub floty. Obecnie definiowana jest jako proces określania podstawowych, długofalowych celów i zamierzeń organizacji, a także przyjęcia kierunków działania i alokacji zasobów, które są niezbędne do realizacji tych celów.

Prawidłowo sformułowane strategie rozwoju firmy gwarantują sukces każdej organizacji!

Strategia ogólna firmy powinna być jasnym drogowskazem i wyznacznikiem do każdej innej strategii tj. cen, sprzedaży czy np. rekrutacji.

Efektywny i strategiczny biznes to taki, który generuje wystarczające nadwyżki, by można było inwestować w firmę, siebie i np. w nieruchomości.

Moi klienci realizują swoje plany, bo razem je określamy i ustalamy ramy czasowe. Niestety, większość przedsiębiorców działa po omacku, bez planów, bez konkretnych celów, z myślą, że “ jakoś to będzie”.  A to duży błąd i prawdopodobnie z tego powodu większość biznesów upada.

Wielu osobom wydaje się, że sukces jest dla wybranych. Nie jest! Ja też zaczynałam od zera w obcym kraju.

Dlatego napisałam książkę, która pomoże Ci w rozwijaniu Twojej kariery i biznesu. Uwielbiam pomagać innym w wykorzystywaniu ich pełnego potencjału.

Książka “Efektywny i strategiczny biznes“ to kompletny przewodnik po tym, jak w ciągu roku rozkręcić biznes,  który przynosi duże zarobki.

Znajdziesz w niej najszybszą i najbardziej opłacalną drogę do stałego zwiększania sprzedaży. Przykłady z życia wzięte oraz ćwiczenia rozpisane na 12 miesięcy.

Wszystko do zastosowania w każdej branży oraz na każdym etapie budowania firmy w UK i nie tylko.

To idealna pozycja dla osób, które:

 • myślą nad założeniem biznesu i nie wiedzą, jak mądrze zaplanować jego rozwój na najbliższe miesiące,
 • prowadzą własną firmę, ale ich biznes stoi w miejscu, bo nie potrafią zwiększyć dochodów,
 • mają już dosyć bezużytecznych poradników i “ekspertów”, którzy “uczą”, jak prowadzić firmę jedynie w teorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact us

Fill in the form below or give us a call and we'll contact you. We endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.