Kobietą sukcesu się jest, a nie bywa - ExcellenceVale by Anna Ewa Suska

Kobietą sukcesu się jest, a nie bywa

Kobieta sukcesu, czyli kto?

Z pewnością dla każdej z nas pojęcie sukces znaczy coś innego. Dla jednych sukcesem może być posiadanie rodziny, dla innych praca, w której mogą się spełniać, a jeszcze dla innych posiadanie własnego biznesu i niezależność finansowa.

W trakcie mojej pracy z kobietami, a wierzcie mi poznałam ich naprawdę wiele, na różnych etapach ich życia, zauważyłam kilka cech wspólnych dla kobiet, które odniosły sukces. Te cechy towarzyszą im każdego dnia, w każdej dziedzinie życia.

Jakie to cechy? Jaka jest na codzień kobieta sukcesu?

1. Kobieta sukcesu jest asertywna

Asertywna kobieta to taka, która jest świadoma swojej wartości, doskonale zna swoje mocne i słabe strony. Potrafi otwarcie wyrażać swoje zdanie, opinie i odczucia, nie krzywdząc przy tym innych.

Z reguły asertywność kojarzy nam się z mówieniem “nie”, ale oprócz umiejętności sprzeciwiania się asertywność to też przytakiwanie osobie, z którą się zgadzamy. Kobieta asertywna potrafi przyjąć krytykę, jeśli jest konstruktywna, wyciąga z niej to co może jej posłużyć, jeśli krytyka jest krzywdząca nie bierze jej do siebie i nie traci wiary w swoje możliwości.

Asertywność to także umiejętność przyjmowania pochwał. Niestety, bardzo wiele kobiet wciąż ma z tym problem.

Kobieta asertywna jest stabilna emocjonalnie oraz spójna- jej słowa i czyny idą ze sobą w parze.

2. Kobieta sukcesu kocha siebie

Kobieta, która kocha siebie nie daje wejść sobie na głowę i potrafi zadbać o swoje interesy. Stawia jasne granice i potrafi siebie ochronić.

Kochając siebie daje sobie prawo do popełniania błędów i jest wobec siebie życzliwa zawsze- nawet kiedy popełnia błędy. Zna swoje możliwości ale i ograniczenia, bierze odpowiedzialność za siebie, swoje uczucia i działania.

3. Kobieta sukcesu zna swoją wartość

Kobieta znająca swoją wartość nie wstydzi się mówić o swoich słabościach, potrafi wyciągnąć lekcje z każdej porażki. Nie uzależnia swojego poczucia wartości od opinii innych osób. Dba o siebie i swoje potrzeby, jasno je wyraża i słucha samej siebie.

Potrafi odejść od niesprzyjających jej relacji, ponieważ wie, że tylko szanując samą siebie może oczekiwać szacunku od innych.

4. Kobieta sukcesu planuje

Jest takie powiedzenie: “Żaden wiatr nie sprzyja temu, kto nie ma wyznaczonego portu”.

Kobieta sukcesu wie, czego chce, planuje i krok po kroku realizuje swoje cele. Panuje nad tym, co aktualnie dzieje się w jej życiu i wie, gdzie będzie w najbliższej przyszłości.

Dobra wiadomość jest taka, że…

Są to cechy, które można nabyć, każda z Was może się ich nauczyć.

W ciągu 20 lat pomogłam tysiącom kobiet odnaleźć prawdziwe szczęście i osiągnąć sukces, bez względu na to, czym ten sukces dla nich był.

Dziś są piękne, silne, pewne siebie i niezależne. Uważam, że sukces należy się absolutnie każdej kobiecie.

Jeśli i Ty chcesz zostać kobietą sukcesu zapraszam Cię do wzięcia udziału w szkoleniu “Kobieta Sukcesu“, czyli jak zbudować siebie, by odnieść każdy sukces przez duże S!

To szkolenie jest dla Ciebie jeśli:

  • nie wiesz, czy zarabiasz wystarczająco dużo, nie analizujesz na bieżąco, dokąd zmierza Twoja kariera,
  • Chcesz otworzyć własną firmę, ale nie wiesz nic na temat ekonomii, marketingu i zarządzania,
  • Prowadzisz biznes, ale nie wiesz, ile realnie na nim zarabiasz,
  • Nie kontrolujesz tego, ile inwestujesz w firmowy marketing,
  • Marzysz o sukcesie, ale bez poświęcania tego, co dla Ciebie najważniejsze.

Zaplanuj swój sukces i osiągnij go! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Contact us

Fill in the form below or give us a call and we'll contact you. We endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.